niedziela, 25 maja 2014

Real Madryt 10 razy najlepszym klubem Europy! La Decima!

W rozegranym wczoraj finale Ligi Mistrzów w Lizbonie Real Madryt pokonał Atletico Madryt 4:1. Mecz obfitował w emocje, ponieważ królewscy wyrównali dopiero w doliczonym czasie gry. Przez całe 60 minut to piłkarze Diego Simeone prowadzili po bramce Godina w 39 minucie. na drugą połowę piłkarze Realu weszli zmotywowani, aby wyrównać wynik. Napierali coraz mocniej na bramkę przeciwników, jednak to nie przynosiło efektów. Gdy wydawać się mogło (szczególnie kibicom Atletico), że mecz już wygrali, bramkę na 1:1 strzelił Sergio Ramos (główką w 90 + 3 minucie).
Sergio Ramos tak mówił o swoim strzale po meczu:
-Zasłużyliśmy na to zwycięstwo. To zdecydowanie najważniejsza bramka, jaką zdobyłem w swoim życiu. Dedykuję go mojej rodzinie i wszystkim kibicom Realu Madryt. Viva Real, viva Sevilla, viva Andaluzja, viva Espana!

Dogrywka w całości należała już do Los Blancos. Następną bramkę strzelił Bale w 110 minucie, potem Marcelo w 118, a na koniec Cristiano Ronaldo w 120 z karnego.
                    Z 10 Pucharu Europy cieszyli się wszyscy. Historia na pewno dzieje się na naszych oczach, ponieważ takie osiągnięcie trudno będzie powtórzyć,a Real przecież nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Puchar wraca więc do domu po 12 latach rozłąki.
Tak o swoim zwycięstwie mówił Iker Casillas:
- To zwycięstwo jest mnie ważniejsze niż zdobycie mistrzostwa świata. Czekaliśmy przecież na to tak długo.Oni bronili się bardzo dobrze do ostatnich minut, jednak zdołaliśmy w końcu wyrównać. W dogrywce mieliśmy już większą przewagę i zasłużenie wygraliśmy.

To zdjęcie Iker podpisał "Twój drugi tytuł"