poniedziałek, 13 lutego 2012

Real Madryt - Levante!

Mecz symbolicznie rozpoczął Roberto Carlos ( jego nie trzeba przedstawiać). A tak już na serio zaczął się tragicznie dla Realu Madryt, bo od straty gola już w 5 minucie. W 7 minucie jakby w odpowiedzi Benzema strzela bramkę, która niesłusznie zostaje nieznana, ponieważ Higuain nie dotknął piłki a w momencie podania jej przez Ronaldo Benzema nie był na pozycji spalonej. Później były strzały Ronaldo i Higuaina niestety nie celne. W 16 minucie rzut wolny dla graczy z Madrytu. Ronaldo strzela mocno, ale bramkarz zalicza niezłą paradę. W 25 minucie akcja przenosi się pod bramkę Iker Casilasa, który jednak pięknie broni swojej bramki. Tak w 27 minucie Pepe pokazuje, że jak chce to potrafi się szybko podnieść z murawy. W czwartek Jose Mourinho zaprezentował nam swoją nową fryzurę ten mecz jest jednak pierwszym oficjalnym, w którym ta fryzura wkracza na ławkę trenerską ( i jej okolice oczywiście też). W 34 minucie pierwsza żółta kartka dla gracza Levante, w 35 minucie Sergio Ramos dostaje żółtą kartkę, gdyż zachował się trochę jak Pepe swoich najgorszych momentach. Około 42 minuty ( dokładnie nie pamiętam) druga żółta kartka dla Iborry ( co oczywiście wszyscy tutaj to wiedzą równa się czerwona kartka i wypad z boiska) no i rzut karny dla Realu. Wyżej wymieniony rzut karny wykorzystuje Cristiano Ronaldo trafiając do bramki przeciwnika z olimpijskim spokojem. Po pierwszej przerwie mamy 1 : 1. Posiadanie piłki 71 % dla Realu i 29 % dla Levante.

Zaczyna się od wysokiego presingu ze strony Realu. Komentator stwierdza, że Real próbuje przebić głową mór. W 48 minucie Pepe dostaje żółtą kartkę. I przebili w 50 minucie a mianowicie zrobił to CR7 (głową). Podobno ostatnio dla wszystkich przyjeżdżających na Santiago Bernabeu najgorsze jest pierwsze 5 minut drugiej połowy. I znowu fenomenalny strzał Cristiano Ronaldo, hat trick. Ronaldo podzielił swoją radość z Jose Mourinho i kolegami z zespołu i to była 56 minuta meczu. Bramka była niesamowita najpierw była petarda potem opadający liść. I tu komentator dzieli się z nami, newsem którym interesuję się od 5 lutego czyli dnia urodzin Portugalczyka, a mianowicie co sobie kupił z okazji urodzin. A kupił sobie najprzeciętniejszy, średniej klasy samochód za jedyne 360 tys. (Labordini). 59 minuta strzela Higuain niestety na spalonym. Dowiadujemy się, że Redl jest najlepszym liderem wśród europejskich liderów nie pamiętam dokładnie, dlaczego, ale coś o największej przewadze punktów i wszystkim ogólnie naj. W 66 min Benzema, asysta Ronaldo 4:2, a Jose pokazuje nam że to był reapley tak ten gol był trochę podobny do gola Cristiano. 75 min schodzi Granego wchodzi Khedira, Barro schodzi Bothelo wchodzi, a także schodzi del Horrno a wchodzi Pedro Lopez. Tak to już 6 hat trick Ronaldo w tym sezonie w lidze, 80 minuta schodzi Zoil wchodzi Kaka w swoich nowych szczęśliwych ochraniaczach. W 83 min żółtą kartkę dostaje jeszcze Arbeloa, który nie zagra w meczu z Racingiem, a minutę po nim dostaję ją jeszcze Cabral. Doliczono 2 minuty do przepisowego czasu gry.

Przeprasza za to, że nie zrobię relacji z meczu Barcelony ( Braca przegrała 2:3 z Osasuną), ale byłam u wujka na imieninach. Real posiada teraz 10 punktową przewagę takiej jeszcze nikomu w Primiera Division nie udało się zniwelować.