piątek, 24 sierpnia 2012

Mecz o Supepuchar Hiszpanii czyli Starcie Tytanów - cz. 1

W pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii FC Barcelona wygrywa z Realem Madryt 3:2.
Obie drużyny rozpoczęły mecz spokojnie, bez huraganowych ataków. Gra toczyła się w środku pola, ale ani Barcelona, ani Real nie pokusiły się o żadną akcję, choć to Barcelona miała lepsze sytuacje, z których jednak wiele nie wynikło. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, chociaż emocje przyszły dużo szybciej. Rzut rożny wykonywał Özil, a Cristiano Ronaldo mocnym strzałem głową nie dał szans Valdésowi. Kiedy wydawało się, że wynik 1:1 będzie dobrym rezultatem przed rewanżem, w polu karnym Sergio Ramos sfaulował Iniestę, a sędzia zmuszony był wskazać na jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Lionel Messi. Później Iniesta otrzymał piłkę w okolicach środka boiska, pobiegł z nią w kierunku bramki Realu, po czym wystawił ją Xaviemu. Ten bez problemów zdobył trzeciego gola dla swojego zespołu. Pięć minut później za Xaviego wszedł Fábregas (i tu ciekawostka: był to jego 50. występ w bordowo-granatowych barwach). I nadeszła 85 minuta, Barcelona miała świetną okazję, aby strzelić na 4:1, jednak to Real miał wtedy szczęście. Stała się rzecz niemożliwa. Akcję gości przerwał co prawda Adriano, który podał do Víctora Valdésa, ale rezerwowy bramkarz reprezentacji Hiszpanii chciał chyba nieco podryblować. Sztuka ta nie udała mu się i stracił piłkę na rzecz przyczajonego Di Maríi, który z kilku metrów spokojnie umieścił ją w pustej bramce,  tym samym dając nadzieję Królewskim na korzystny wynik rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii.